Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 5 чоловік

Колективний договір

Дата: 22 жовтня 2019 о 11:31, Оновлено 5 жовтня 2022 о 12:58

Адміністрація                                              Уповноважений представник         Милятинської  початкової   школи        трудового колективу

                                                                        Милятинської початкової школи

_________ Світлана КОХАНЮК             __________ Тетяна АНТИКАЛО

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР

між адміністрацією Милятинської початкової школи

 Острозької міської ради Рівненської області

і уповноваженим представником трудового колективу Милятинської початкової школи

  на 2022-2025 роки

Затверджено

на зборах трудового колективу Милятинської початкової школи

Протокол № 1 від 08.06.2022                                                    

В даному Колективному договорі пронумеровано і прошнуровано 28 (двадцять вісім  ) сторінок.

2022

Розділ 1. Загальні положення

    1. Сторонами даного колективного договору є:

Адміністрація Милятинської початкової школи Острозької міської ради Рівненської області в особі директора Коханюк Світлани Іванівни, з однієї сторони і уповноваженим представником  трудового колективу для підписання колективного договору  в особі  практичного психолога Антикало Тетяни Андріївни, з другої сторони, разом іменовані – Сторони.

          1.2. Колективний договір укладений на основі чинного законодавства України, зокрема Законів України «Про колективні договори і угоди»,  «Про соціальний діалог в Україні»,  прийнятих сторонами зобов'язань і є локальним правовим актом, який регулює виробничі, навчальні, трудові і соціально-економічні відносини на основі узгоджених інтересів працюючих і уповноваженого власником органу - адміністрації  закладу освіти.

          1.3 Положення цього колективного договору поширюються на всіх працівників закладу і є обов'язковими як для керівництва   закладу  освіти, так і для інших працівників закладу. Керівник, уповноважений представник трудового колективу закладу освіти доводять до відома працівників під особисту розписку текст колективного договору у двотижневий термін від дня його підписання, забезпечують гласність його виконання. Дирекція  зобов'язується, приймаючи на роботу нових працівників, знайомити їх під розписку з текстом колективного договору.

             1.4. Сторони підтверджують реальність забезпечення прийнятих і узгоджених зобов'язань і обов'язковість умов даного договору.

     1.5. Керівництво  закладу  освіти  визнає уповноваженого представника трудового колективу у питаннях виробництва, трудових і соціально-економічних відносин.          

              1.6. Договір укладений на 2022-2025 роки, набуває чинності з моменту підписання представниками сторін і діє до укладення нового Договору або перегляду цього договору.

        За спільною домовленістю сторін, до договору можуть вноситися доповнення або зміни, при цьому вони не повинні погіршувати умови праці, трудових і соціальних гарантій, передбачених законодавством і цим Договором.

Пропозиції однієї із сторін є обов'язковими для розгляду іншою стороною.

Зміни, що випливають із змін чинного законодавства та галузевих угод, вносяться без проведення переговорів, інші зміни та доповнення або припинення дії договору, тільки після переговорів сторін у такому порядку:

  •  одна із сторін повідомляє іншу сторону і вносить сформульовані пропозиції щодо внесення зміни до договору;
  •  у семиденний строк сторони утворюють робочу комісію і розпочинають переговори;
  •  після досягнення згоди сторін щодо внесення змін оформляється відповідний протокол.

         1.8. Невід'ємною частиною Договору є додатки до нього (додатки 1-10)

         1.9. Адміністрація закладу освіти у семиденний термін з дня підписання колективного договору подає його на повідомну реєстрацію

        1.10. Сторони розпочинають переговори щодо укладення нового договору не пізніше ніж за три місяці до закінчення дії цього договору.

Розділ 2. Створення умов  для забезпечення  стабільної  роботи і розвитку  закладу освіти

 2.1. Сторони договору домовились:

2.1.1. Протягом дії договору спрямовувати свою роботу на забезпечення умов, необхідних для виконання Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» та «Про повну  загальну середню освіту».

2.1.2 Разом з власником  закладу забезпечити зв’язок у роботі   закладу загальної середньої освіти і   закладу дошкільної  освіти, повне охоплення дошкільною освітою дітей, які проживають  на закріплений  за  закладом освіти території.

2.1.3. Не приймати в односторонньому порядку рішень з основних питань роботи школи, трудових, економічних, соціальних та культурних прав та інтересів працівників школи.

2.1.4. Залучати опікунську раду та місцеві підприємницькі структури до зміцнення і впорядкування навчально-матеріальної бази .

2.1.5. Не допускати примушування працівників закладу освіти до збирання грошово-матеріальних цінностей з батьків та інших дій, які мають ознаки корупції та приниження репутації закладу освіти.

2.1.6.  Брати участь  в організації, підготовці та проведенні заходів, спрямованих на підвищення професійної майстерності працівників закладу освіти.

 2.2. Адміністрація закладу освіти  зобов’язується:

2.2.1. Своєчасно і в повному обсязі забезпечити навчальні кабінети та всіх працівників матеріально-технічними засобами, необхідними для реалізації  освітнього  процесу та якісного виконання професійних обов’язків кожним працівником.

2.2.2. Виконати плани курсової перепідготовки, семінарських занять, інших форм підвищення кваліфікації педагогічних кадрів у відповідності  з Порядком підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 800 від 21 серпня 2019 року (із змінами),  графіком атестації вчителів і вихователів з обов’язковою оплатою відряджень та збереженням середньої заробітної плати в період навчання з відривом від роботи.

2.2.3. Створити умови для розвитку методичної творчості працівників, видання рукописних збірок творчих доробок вчителів, запровадження сучасних апробованих інноваційних педагогічних технологій в роботі педколективу.

2.2.4. Відкривати класи, гуртки у повній відповідності з нормативами, які визначені законодавством про освіту, і на цій основі забезпечити належне педагогічне навантаження вчителів і вихователів.

2.2.6. Розробити за участю уповноваженого представника трудового колективу стратегію розв’язання організаційно-педагогічних проблем, над якими працює заклад освіти, підвищення ефективності освітнього процесу, створення соціально-економічних умов навчання учнів і роботи працівників.

2.2.7. Своєчасно інформувати уповноваженого представника колективу про результати розгляду її пропозицій, запитів і звернень щодо поліпшення роботи школи.

 2.3. Уповноважений представник трудового колективу зобов’язується:

2.3.1. Сприяти зміцненню трудової дисципліни в колективі школи, збереженню, впорядкуванню та ефективному використанню навчально-матеріальної бази для створення належних умов засвоєння учнями навчальних програм.

2.3.2. Організувати збір та узагальнення пропозицій і звернень працівників з питань поліпшення діяльності школи, доводити їх до сторони власника, інформувати трудовий колектив про вжиті заходи.

2.3.3 Вирішувати питання трудових і соціально-економічних відносин у трудовому колективі школи у повній відповідності з законодавчими актами в галузі освіти та Угодами всіх рівнів разом з стороною власника шляхом взаємних консультацій та спільних засідань по розгляду проблем в роботі  закладу освіти.

        2.3.4. Утримуватись від організації страйків з питань включених до колективного договору, за умови їх вирішення у вставленому законодавством порядку.

                     Розділ 3. Забезпечення зайнятості працівників

3.1. Адміністрація школи в межах повноважень та у спосіб, визначений законодавством, зобов’язується:

            3.1.1. Проводити спільні  консультації з приводу виникнення обґрунтованої необхідності скорочення більше як 3 відсотків чисельності працівників;

3.1.2 Письмово повідомляти уповноваженому представнику колективу:

- про зміни в організації виробництва і праці, про скорочення чисельності або штату працівників, з економічним обґрунтуванням та заходами забезпечення зайнятості працівників, що вивільняються - не пізніше як за три місяці до внесення (запровадження) змін.

        Тримісячний період використовувати для вжиття заходів, спрямованих на зниження рівня скорочення чисельності працівників;

-  про ліквідацію класів, гуртків, реорганізації, перепрофілювання  закладу освіти  не пізніше як за 6 місяців.

        Невиконання цієї умови є підставою для уповноваженого представника колективу не погодитися на запровадження змін у ті строки, які пропонуватимуться адміністрацією.

       3.1.3. При звільненні працівників за скороченням чисельності або штату виплачувати їм, крім вихідної допомоги, одноразову матеріальну допомогу:

  • працівникам зі стажем безперервної роботи в школі понад 10 років - 0,5 мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством на момент звільнення;
  • зі стажем понад 20 років - у розмірі однієї мінімальної заробітної плати. Виплату одноразової допомоги проводити за рахунок власних коштів, економії фонду заробітної плати і фонду матеріального заохочення, за рахунок надходження від спонсорів та інших позабюджетних джерел.

           3.1.4. При звільненні педагогічних працівників вивільнені години розподіляти у першу чергу між тими працівниками, які мають неповне тижневе навантаження.

            3.1.5. Укладати строкові трудові договори лише у випадках, коли трудові договори не можуть бути укладені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи або умов її виконання, або інтересів працівника.

     3.1.6.   Прийнятим повторно після вивільнення за ініціативою адміністрації працівникам надавати такі ж самі соціально-побутові пільги, як і решті працівників.

     3.1.7 У випадках передбачених законодавством, звільнення працівників з ініціативи адміністрації здійснювати за попередньою згодою з уповноваженим представником трудового  колективу.

3.1.8. Залучати до викладацької роботи керівних, педагогічних працівників даного  та інших закладів  освіти, інших підприємств, установ, організацій на умовах погодинної оплати лише за умови забезпечення штатних педагогічних працівників навчальним навантаженням в обсязі не менше відповідної кількості годин на ставку.

           3.1.9.Застосовувати при  реорганізації закладу освіти  звільнення працівників за скороченням штатів або чисельності працюючих лише як крайній засіб, коли вичерпані всі можливості їх працевлаштування в інших навчальних закладах, в т.ч. за рахунок звільнення сумісників, ліквідації суміщення і т.п.

    3.1.10.Звільнення педагогічних працівників у зв'язку із скороченням обсягу роботи здійснювати тільки після закінчення навчального року.

          3.1.11 Передавати уроки з окремих предметів у початкових класах, в т. ч. уроки  іноземної мови, фізичної культури, образотворчого  мистецтва, музики, інформатики лише спеціалістам за наявності об’єктивних причин та обов’язкової письмової згоди учителів початкових класів, забезпечуючи при цьому оплату праці відповідно до положень п.74 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти.

          3.11.12. Не допускати зменшення обсягу навчального навантаження особам передпенсійного віку, крім випадків передбачених законодавством.

3.2. Уповноважений представник трудового колективу зобов’язується:

            3.2.1. Вести роз'яснювальну роботу з питань трудових прав та соціального захисту  працівників, які підлягають вивільненню.

            3.2.2. Забезпечувати захист вивільнюваних працівників згідно з чинним законодавством. Контролювати надання працівникам переважного права залишення на роботі відповідно до ст. 42 КЗпП .

Розділ 4. Робочий час

     4.1.Сторони домовилися:

     4.1.1. При регулюванні робочого часу у закладі освіти  сторони виходять з того, що нормальна тривалість роботи осіб із числа  обслуговуючого персоналу не може перевищувати 40 годин на тиждень. Педагогічним  працівникам забезпечити скорочену тривалість робочого часу відповідно до чинного законодавства.

           4.1.2. Періоди, впродовж яких в  закладі освіти  не здійснюється освітній  процес (освітня діяльність) у зв’язку із введенням воєнного стану, у зв’язку із санітарно-епідеміологічними, кліматичними чи іншими, незалежними від працівників обставинами, є робочим часом педагогічних та інших працівників. У зазначений час працівники залучаються до навчально-виховної, організаційно-методичної, організаційно-педагогічної робіт відповідно до наказу керівника закладу, зокрема в умовах реального часу через Інтернет.

         4.1.3 Залучення учителів, які здійснюють індивідуальне навчання дітей за медичними показаннями, а також асистентів учителів до виконання іншої організаційно-педагогічної роботи у канікулярний період, здійснюється в межах кількості годин навчального навантаження, установленого при тарифікації до початку канікул.

         4.1.4 Тривалість робочого часу педагогічних працівників, залучених у період, що не збігається із щорічною оплачуваною відпусткою, на строк не більше одного місяця, до роботи в оздоровчі табори з денним перебуванням дітей, що діють в канікулярний період у тій же місцевості на базі   цього закладу та інших  закладів освіти, не може перевищувати кількості годин, встановлених при тарифікації до початку такої роботи, чи укладенні трудового договору.

        4.1.5 Залучення педагогічних працівників у канікулярний період, який не збігається з їх щорічною оплачуваною відпусткою, до роботи в оздоровчих таборах, що перебувають в іншій місцевості, здійснюється лише за згодою працівників.

        4.1.6 Створювати умови для використання педагогічними працівниками вільних від навчальних занять та виконання іншої педагогічної   роботи за розкладом, окремих днів тижня з метою підвищення кваліфікації, самоосвіти, підготовки до занять тощо за межами  закладу освіти (методичні дні).

     4.1.7. При складанні розкладів навчальних занять уникати нераціональних витрат часу педагогічних працівників, забезпечувати безперервну послідовність проведення уроків, навчальних занять, не допускати тривалих перерв між заняттями (так званих «вікон»).

       4.1.8. Надати можливість непедагогічним працівникам закладу освіти,  які відповідно до чинного законодавства мають право на викладацьку роботу, виконувати її в межах основного робочого часу.

        4.1.9.  Повідомляти працівників про введення нових і зміну чинних умов праці, зокрема педагогічних  щодо обсягу навчального (педагогічного) навантаження на наступний навчальний рік, не пізніше ніж за 2 місяці до їх запровадження.

         4.1.10 Забезпечити дотримання чинного законодавства щодо надання в повному обсязі гарантій і компенсацій працівникам закладів та установ освіти, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання іншим професіям з відривом від виробництва.

       4.1.11. Продовжувати до закінчення строку чинності строкового договору, укладеного на підставі Прикінцевих положень та статті 22 Закону України «Про повну загальну середню освіту»,  трудовий договір на новий термін, але не менше ніж на три роки.

       4.1.12. Продовжувати строковий трудовий договір на термін щорічної основної відпустки повної тривалості, наданої за заявою педагогічного працівника, відповідно до частини другої статті 3 Закону України «Про відпустки» з виплатою допомоги на оздоровлення та щорічної грошової винагороди за сумлінну працю та зразкове виконання посадових обов’язків відповідно до статті 57 Закону України «Про освіту».

       4.1.13. Передавати уроки з окремих предметів у початкових класах, в т. ч. уроки іноземної мови, фізкультури, образотворчого мистецтва, музики, лише спеціалістам за наявності об’єктивних причин та обов’язкової згоди учителів початкових класів, забезпечуючи при цьому педагогічне навантаження учителів початкових класів не менше тарифної ставки.

4.2. Уповноважений представник трудового колективу зобов’язується:

           4.2 1. Забезпечити організацію громадського контролю за дотриманням  трудового законодавства, що регулює питання робочого часу.

          4.2.2.  Надавати для працівників колективу із залученням  працівників правової служби,  безкоштовні консультації та інші види правової допомоги  з питань робочого часу.

Розділ 5. Час відпочинку

            5.1. Сторони домовилися:

            5.1.1. Адміністрація школи для створення кращих умов відпочинку може, у виняткових випадках,  перенести вільний день, день відпочинку на інший день, щоб об'єднати з найближчим святковим або неробочим днем.

   5.1.2. До 15 січня кожного року узгодити, затвердити і довести до відома під особисту розписку графік щорічних оплачуваних відпусток. Графік відпусток є обов'язковим як для керівника закладу, так і для працівників.

  5.1.3. Відпустки надаються працівникам тривалістю не менше 24 календарних днів.   

          5.1.4. Додаткові оплачувані відпустки надаються працівниками з ненормованим робочим днем відповідно до Переліку посад з ненормованим робочим днем ( додаток №1) із шкідливими  умовами праці згідно (додатку № 2),  при умові атестації робочих місць;

   5.1.5. Надавати додаткові відпустки працівникам на підставі їх заяви:  

 - одному з батьків, які мають двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або які усиновили дитину, матері (батьку) особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України).

За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів;

-  одноразову оплачувану відпустку при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів (без урахування святкових і неробочих днів)  не пізніше трьох місяців з дня народження дитини одному із таких працівників.:

1) чоловіку, дружина якого народила дитину;

2) батьку дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки;

3) бабі або діду, або іншому повнолітньому родичу дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір’ю (одиноким батьком);  

     - учаснику бойових дій, інваліду війни, статус яких визначений Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»,  додаткову відпустку із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік.

            5.1.6. Надавати  за заявою працівників інші   види  відпусток, в порядку передбаченому Законом України «Про відпустки».

             5.1.7. Адміністрація зобов'язується повідомляти працівників про дату початку відпустки не пізніше ніж за два тижні до встановленого графіком терміну.

             5.1.8. На вимогу працівника адміністрація зобов'язана перенести щорічну відпустку на інший, ніж це передбачено графіком, зручний для працівника час, у випадку порушення терміну повідомлення працівника про час надання відпустки.

      5.1.9.  За бажанням працівника виплачувати йому грошову компенсацію за частину щорічної відпустки, при умові що використана частина відпустки працівника не менше     24 календарних днів, за наявності коштів для виплати компенсації.

           5.1.10. Адміністрація зобов'язується надавати відпустку (або її частину) керівним та педагогічним працівникам протягом навчального року у зв'язку з необхідністю санаторно-курортного лікування, навчання у вищих навчальних закладах, без відриву від виробництва, працюючим студентам, які навчаються на стаціонарі за індивідуальним планом.

 5.1.11. Працівникам надається додаткова оплачувана відпустка, за  умови  економії фонду  оплати праці,  в порядку установленому  законодавством ( ч. 3 ст. 23 Закону України «Про відпустки»:

  • батькам, чиї діти ідуть навчатися до 1 класу - 1 день на початку навчального року;
  • за відсутність невідпрацьованих днів через загальні захворювання - 2 дні;

       - у разі особистого шлюбу - 3 дні;

       - у разі народження дитини - 3 дні;

        - у зв'язку з смертю члена сім'ї - 3 дні.

          5.1.12. Надавати подружжям, які працюють у системі освіти, за їх бажанням, щорічну відпустку в один і той самий період.

         5.2. Уповноважений представник трудового колективу зобов’язується:

           5.2.1. У випадку порушення прав працівників колективу в питаннях відпочинку, захист їх інтересів, в тому числі  і в судовому порядку,  здійснювати із залученням правової служби.

Розділ 6. Оплата праці, гарантії і компенсації

 6.1. Адміністрація закладу освіти  зобов’язується :

6.1.1 При встановленні вчителям  навчального навантаження на новий навчальний рік зберігати, як правило, його обсяг, а також дотримуватися принципу наступності роботи, викладання предметів у класах, групах.

6.1.2. Установлювати педагогічним працівникам, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною, навчальне навантаження під час тарифікації на відповідний навчальний рік у обсязі не менше ставки. На період їх відпустки години навчального навантаження тимчасово передавати вчителям,  іншим педагогічним працівникам. Після закінчення відпустки забезпечувати педагогічним працівникам навантаження, встановлене при тарифікації на початок навчального року.

6.1.3.  Забезпечити  учителів,  прийнятих на 1.0 ставки,  роботою в обсязі не менше ставки заробітної плати годинами навчального навантаження  за фахом.  За відсутності такої можливості довантажувати їх до встановленої норми  годинами з інших предметів чи  іншими видами навчально-виховної роботи.

6.1.4. З метою дотримання вимог Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 20 липня 2004 року № 601 та Положення про навчальні кабінети з природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 14 грудня 2012 року № 1423, при встановленні доплат за завідування навчальними кабінетами:

- не обмежувати кількості навчальних кабінетів закладу освіти, за завідування якими встановлюється додаткова оплата;

- забезпечити оплату за завідування одним працівником кількома навчальними кабінетами з безумовним дотриманням норм постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 № 1096 «Про встановлення розміру доплати за окремі види педагогічної діяльності» та пункту 41 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, якими не встановлено будь-яких обмежень та застережень щодо їх відповідного оснащення чи атестації, з обов’язковим погодженням з уповноваженим представником трудового колективу розміру доплати конкретному педагогічному працівникові.

6.1.5. Здійснювати відповідні доплати керівним працівникам закладу освіти, які виконують на підставі норм чинного законодавства викладацьку роботу, за умови покладення на них у випадках виробничої необхідності обов'язків з завідування відповідними навчальними кабінетами чи класних керівників.

6.1.6. Встановлювати розміри доплат за суміщення професій, посад, розширення зони обслуговування, за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників без звільнення від своєї основної роботи, надбавок за високі досягнення у праці, складність, напруженість, за виконання особливо важливої роботи  з використанням на цю мету усієї економії фонду заробітної плати.

         6.1.7. Здійснювати додаткову оплату за роботу в нічний час (з 10-ї години вечора до 6-ї години ранку) працівникам, які за графіками роботи працюють у цей час, у розмірі 30 % посадового окладу (ставки заробітної плати).

6.1.8. Вести облік та забезпечити оплату праці відповідно до ст. 106 КЗпП України як за надурочну роботу в подвійному розмірі,  в т. числі  працівникам дитячих оздоровчих таборів, які виконують з ініціативи роботодавця роботу за межами робочого часу, встановленого графіками роботи.

6.1.9. Здійснювати оплату праці  за роботу  у святкові, неробочі та вихідні дні у подвійному розмірі.

6.1.10. Зберігати за працівниками, які брали участь у страйку через невиконання норм законодавства, колективних договорів та угод з вини роботодавця, заробітну плату в повному розмірі.

6.1.11. Забезпечити своєчасну виплату заробітної плати в робочі дні у строки:  аванс  не пізніше 22 числа поточного місяця, заробітну плату не пізніше 7 числа наступного місяця, з дотриманням положень ст. 24 Закону України «Про оплату праці». Розмір заробітної плати за першу половину місяця, здійснювати  за погодженням з профспілковим комітетом, але не менше за фактично відпрацьований час, з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.

6.1.12. У разі коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітну плату виплачувати напередодні.

6.1.13. Здійснювати виплату заробітної плати через установи банків відповідно до чинного законодавства лише на підставі особистих заяв працівників.

6.1.14. Забезпечувати компенсацію втрати частини заробітної плати через порушення термінів її виплати згідно з чинним законодавством.

6.1.15. Своєчасно здійснювати індексацію грошових доходів працівників  відповідно до чинного законодавства у зв'язку із зростанням цін і тарифів на споживчі товари та послуги. Не допускати зменшення або скасування стимулюючих виплат, надбавок і доплат, які встановлені у граничних розмірах.

        6.1.16 Передбачити в кошторисах видатки на преміювання, надання матеріальної допомоги працівникам закладу освіти, стимулювання творчої праці і педагогічного новаторства керівних, педагогічних працівників у розмірі не менше 2% планового фонду заробітної плати.  Заохочувати  працівників у відповідності до Положень про винагороду за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків, преміювання, надання матеріальної допомоги розроблених і затверджених адміністрацією за погодженням з профкомом, (додаток №3  №4).

        6.1.17 При роботі в несприятливих умовах праці до тарифних
ставок і посадових окладів проводити доплату в розмірі до
12 %
тарифної ставки (посадового окладу). Перелік робіт і посад додається
(додаток №5 ).

       6.1.18  Забезпечити матеріальне стимулювання працівників, нагороджених знаком «Відмінник освіти України», а також переможців конкурсів «Учитель року», «Класний керівник року», «Вихователь року».

       6.1.19. Забезпечувати оплату праці працівників закладу освіти  за заміну будь-яких категорій тимчасово відсутніх працівників у повному розмірі за їхньою кваліфікацією, зокрема під час дистанційної роботи.

       6.1.20. За наявності коштів освітньої субвенції забезпечити встановлення надбавок педагогічним працівникам відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 р. № 373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» в максимальному розмірі, з оплатою за тарифікацією.

       6.1.21. Здійснювати оплату праці вчителів, які викладають декілька предметів інваріантної складової навчального плану, зокрема й у іншому закладі загальної середньої освіти, та пройшли курси підвищення кваліфікації з цих предметів, та які мають години навантаження на посаді вихователя групи продовженого дня, виходячи з присвоєної кваліфікаційної категорії з основного предмета (за фахом).

       6.1.22. Забезпечити підвищення кваліфікації учителів початкових класів з іноземної мови, інформатики, які не є фахівцями з цих предметів.

       6.1.23. Встановлювати педагогічним та іншим працівникам, які працюють з ВІЛ-інфікованими дітьми, підвищені розміри посадових окладів (ставок заробітної плати) відповідно до пунктів 28, 29 та 31 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, а також надбавку за складність у роботі в розмірі до 50% посадових окладів (ставок заробітної плати) відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298.

       6.1.24. Забезпечувати доплати за роботу в інклюзивних класах (групах) у максимальному розмірі 20% відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.02.2018 № 72 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 р. № 1096».

      6.1.25. Виплачувати, при припиненні трудового договору внаслідок порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного чи трудового договору (статті 38 і 39 КЗпП) вихідну допомогу у розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше чотиримісячного середнього заробітку.

       6.1.26. Забезпечити встановлення надбавок, доплат та премій з метою диференціації заробітної плати тим працівникам, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної заробітної плати, з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації, її результатів.

       6.1.27. Забезпечити встановлення доплати працівникам, які мають наукові ступені та вчені звання   і працюють за фахом, в максимальному розмірі.

6.1.28. Забезпечити встановлення доплати вчителям за керівництво філією закладу загальної середньої освіти з чисельністю учнів менше 20 осіб в розмірі 25% ставки заробітної плати, як це передбачено для початкових шкіл.

6.1.29. Здійснювати педагогічному працівникові за виконання обов’язків педагога-наставника щомісячно доплату у фіксованому розмірі 20% посадового окладу (ставки заробітної плати) на весь період наставництва.

6.1.30.  Здійснювати додаткову оплату за роботу у вечірній час (з 18-ї години до 22 години) працівникам, які за графіками роботи працюють у цей час, у розмірі 20% посадового окладу.

            6.1.31. Мінімальні посадові оклади і тарифні ставки в закладі освіти встановлювати не нижче  офіційно  встановленого прожиткового рівня  для працездатних осіб, а  розмір  заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не  нижче за розмір мінімальної заробітної плати.

   6.1.32. Здійснювати за час роботи в період канікул оплату праці педагогічних працівників та осіб з числа керівного, адміністративно-господарського та навчально-допоміжного персоналу, яким дозволено вести викладацьку роботу, з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, що передувала початку канікул.

   6.1.33 Здійснювати оплату праці педагогічних працівників, у випадках коли заняття не проводяться з незалежних від них причин (несприятливі метеорологічні умови, епідемії, тощо), із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, при умові виконання працівниками іншої організаційно-педагогічної роботи відповідно до їх функціональних обов'язків.

  6.1.34. При припиненні педагогічними працівниками трудових відносин серед навчального року винагороду за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків виплачувати при звільненні з урахуванням фактичного часу роботи.         

  6.1.35. Оплату простою не з вини працівника із числа обслуговуючого персоналу, при умові попередження адміністрації про його початок, оплачувати в розмірі не менше тарифної ставки.

  За час простою, коли виникла виробнича ситуація небезпечна для життя чи здоров'я працівника, або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігати середній заробіток.

  6.1.36. Зберігати за працівниками місце роботи і середній заробіток за час проходження медичного огляду. При проходженні медичного огляду працівників у їх вихідний день надавати за цей день відгул.

         6.1.37. Заробітну плату працівникам за весь час відпустки, а також допомогу на оздоровлення виплачувати не пізніше ніж за три дні до початку відпустки.

   6.1.38. Не пізніше двотижневого терміну провести передбачені законодавством виплати і компенсації працівникам, направленим на курси підвищення кваліфікації.

6.1.39. Заздалегідь, не пізніше ніж за  два місяці до початку нового навчального року, до виходу учителів у відпустку,  проводити попередній розподіл навчального і педагогічного навантаження працівників, та повідомляти всім педагогічним працівникам під розписку.

6.2. Уповноважений представник трудового колективу зобов'язується:

6.2.1. Здійснювати громадський контроль за додержанням в  закладі освіти   законодавства про працю, зокрема за виконанням договірних гарантій з оплати праці та термінів її виплати.

6.2.2. Забезпечувати взаємодію з органами місцевого самоврядування, органами державного нагляду для вирішення питань, пов'язаних із реалізацією права працівників на своєчасну і в повному обсязі оплату праці.

  6.2.6 Здійснювати роз'яснювальну роботу щодо практики звернення працівників освіти до судів про примусове стягнення заборгованої заробітної плати та сум відшкодування шкоди від нещасних випадків і професійних захворювань.

6.2.7. Здійснювати  контроль за проведенням індексації грошових доходів працівників  у зв'язку із змінами цін на споживчі товари та послуги, компенсації втрат частини заробітної плати, пов'язаних із порушенням термінів її виплати.

              6.2.8. Порушувати питання про притягнення до дисциплінарної, адміністративної відповідальності згідно із законодавством осіб, винних у невиконанні вимог законодавства про оплату праці, умов даного колективного договору, що стосуються оплати праці.

Розділ 7. Умови, охорона і безпека праці

          7.1. Сторони домовилися:

7.1.1. Організувати  вивчення з працівниками  школи  нормативних  актів з охорони праці, правил поводження з шкільним обладнанням та дій на випадок виникнення небезпечних ситуацій.

         7.1.2. При укладенні трудового договору щойно прийнятий працівник буде під особисту розписку проінформований керівником про умови праці, наявність на робочому місці, де він працюватиме, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто та можливі наслідки їх впливу на здоров'я, його права  та пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства і колективного договору.

         7.1.3. Розробити, узгодити і додати до колективного договору, як додатки:

  • Перелік професій і посад працівників, яким видається безкоштовно спеціальний одяг, спецвзуття, інші засоби індивідуального захисту (додаток №6);
  • Перелік професій і посад працівників, робота яких пов'язана із забрудненням і яким безкоштовно видається мило (додаток №7,8);

       - Перелік професій і посад, яким безплатно видаються знешкоджуючі, миючі засоби, захисні креми у зв'язку з можливою дією на шкіру шкідливих речовин (додаток №7,8);

       - Комплексні заходи щодо досягнення нормативів безпеки, гігієни
праці та виробничого середовища, підвищення рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійним захворюванням і аваріям (додаток №9)

        7.1.4 Вжити заходів для забезпечення безоплатно періодичних медичних оглядів працівників закладу, включенням витрат на їх проведення до програми державних гарантій медичного обслуговування населення.

         7.2. Адміністрація школи зобов'язується:

7.2.1. Додержуватися встановлених загальнодержавних нормативів з питань охорони праці: скорочена тривалість робочого часу, додаткова відпустка, отримання спецодягу та інших засобів індивідуального захисту. Ознайомити працівника з нормативними документами про пільги і компенсації.

        7.2.2. Забезпечувати наявність мила біля умивальників.

        7.2.3 До 01.09.2022 ( атестація робочих місць проводиться один раз на пять років) провести атестацію робочих місць. Щороку, перед початком навчального року, здійснювати перевірку стану охорони праці і підготовки закладу до роботи.

          7.2.4. Вчасно проводити розслідування нещасних випадків, складати відповідні акти, направляти документи в відділення Фонду соціального страхування з заявою потерпілого для проведення страхових виплат.

          7.2.5. В разі нещасного випадку на виробництві потерпілому виплачувати одноразову допомогу в розмірі середньомісячної заробітної плати, якщо ступінь втрати працездатності йому не встановлювався.

         7.2.6. На охорону праці виділяти не менше як 0,2 % від фонду оплати праці відповідно до ст. 19 Закону України «Про охорону праці».

         7.2.7 Забезпечити  своєчасне проведення безоплатно первинних та періодичних медичних оглядів працівників закладу, з необхідними лабораторними дослідженнями згідно зі ст. 17 Закону України «Про охорону праці» та постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2001 № 559 «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок».

   7.3.  Уповноважений представник трудового колективу зобов'язується:

           7.3.1. Встановити постійний контроль за виконанням вимог нормативних актів з охорони праці.

           7.3.2. Систематично перевіряти виконання керівником пропозицій з питань охорони праці, домагатись їх максимальної реалізації.

           7.3.3. Вносити на розгляд зборів, питання стану умов і охорони праці, взяття участі в огляді - конкурсі з питань охорони праці.

           7.3.4. Здійснювати роз'яснювальну роботу щодо практики відшкодування шкоди від нещасних випадків і професійних захворювань в закладі, з інших питань охорони праці. Контролювати своєчасність і повноту відшкодування потерпілому шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, пов'язаним з виконанням ним трудових обов'язків, а також виплат одноразової допомоги відповідно до Закону України «Про охорону праці».

         7.3.5. Виявляти приховування нещасних випадків в  закладі освіти.

7.3.6. Забезпечити участь представника у роботі комісії з розслідування нещасних випадків, опрацюванні заходів щодо їх попередження та вирішенні питань, пов’язаних з профілактикою ушкодження здоров’я учасників освітнього процесу.

                                     8. Праця жінок

8.1. Сторони домовились:

8.1.1. Враховуючи, що в системі освіти переважна більшість працівників – жінки, щорічно проводити огляд умов праці жінок та на спільних засіданнях розглядати питання про стан і заходи до покращення виконання законодавства про працю та соціальний захист жінок.

         8.1.2. Не допускати залучення жінок до роботи у вихідні і святкові дні, в нічний час, направлення їх у відрядження при наявності дітей віком до 14 років.

8.1.3. Не знижувати жінкам рівня виплати винагороди за сумлінну працю і зразкове виконання службових зобов’язань, порівняно з чоловіками.

8.1.4. До відпустки по вагітності приєднувати щорічну основну і додаткову відпустки незалежно від тривалості роботи жінки в школі.

8.1.5. При прийманні на роботу і вивільненні жінок у зв’язку із змінами в організації і скороченні чисельності або штату працівників дотримуватися у повному обсязі  вимог трудового законодавства і зокрема статті 184 КЗпП.

8.1.6. Надавати щорічно жінкам передбачені законодавством соціальні додаткові відпустки у повному обсязі за їх бажанням. Не допускати відмови у наданні таких відпусток, якщо вони були невикористані у попередні роки.

Розділ 9. Соціально-трудові пільги, гарантії, компенсації

 9.1.Адміністрація зобов'язується:

          9.1.1. Забезпечити виплату педагогічним працівникам допомоги на оздоровлення при наданні щорічних відпусток у розмірі одного посадового окладу, відповідно до ст. 57 Закону України «Про освіту».

          9.1.2. Забезпечити надання всім категоріям працівників, в т.ч. педагогічним, матеріальної допомоги, в тому числі на оздоровлення, в сумі до одного посадового окладу на рік, виплат, премій відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах (матеріальна допомога на поховання зазначеним вище розміром не обмежується), відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1298 від 30 серпня 2002 року (в новій редакції).

  9.1.3.   Створити  в  закладі  освіти кімнату психологічного розвантаження.

  9.1.4. Сприяти працівникам в оформленні призначення їм пенсій
за вислугу років та за віком.

         9.1.5.  Забезпечити створення на робочих місцях сприятливих умов для оздоровчої рухової активності, що передбачено Національною стратегією з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність - здоровий спосіб життя - здорова нація».

         9.1.15.  Надавати працівникам закладів та установ освіти, які захворіли та перенесли гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, а також захворіли та перенесли це інфекційне захворювання члени їхніх сімей чи близькі родичі, чи втратили через нього членів сім’ї або близьких родичів, матеріальну допомогу в розмірі не менше мінімальної заробітної плати.

 

9.2. Уповноважений представник трудового колективу зобов'язується:

 

          9.2.1. Організовувати вечори відпочинку, присвячені Дню працівників освіти, Дню матері, Новому року і т.п.

        9.2.2.  Проводити День вшанування людей похилого віку. Забезпечити запрошення на свято ветеранів праці та пенсіонерів.

         9.2.3. Сприяти залученню працівників закладу до участі у місцевих, міжрегіональних, всеукраїнських оглядах, конкурсах, фестивалях художньої самодіяльності та спортивних змаганнях.

  9.2.4.  Проводити роз'яснювальну роботу щодо пенсійного забезпечення працівників та соціального страхування.

         9.2.5. Сприяти проведенню оздоровлення, сімейного відпочинку та лікування працівників, оздоровленню дітей працівників у дитячих таборах

9.2.6. Захищати і представляти інтереси членів трудового колективу у сфері житлово-побутових, комунальних, культурно-освітніх відносин.

          9.2.7. Вивчати з членами трудового колективу нові нормативні акти з питань житлового законодавства, надавати консультативну допомогу з питань вирахування податків, надання соціальних податкових пільг тощо.

         

Розділ 10. Контроль за виконанням колективного договору

11.1. Сторони домовилися:

          11.1.1. Періодично проводити спільні засідання адміністрації та уповноваженого представника трудового колективу на яких інформувати сторони про хід виконання колективного договору.

          11.1.2. Спільно аналізувати стан (хід) виконання колективного договору, не рідше одного разу на рік заслуховувати звіти керівника та уповноваженого представника трудового колективу про реалізацію взятих зобов'язань на загальних зборах (конференції) трудового колективу.

          11.1.3. У разі несвоєчасного виконання, невиконання зобов'язань (положень) аналізувати причини та вжити термінові заходи щодо забезпечення їх реалізації. Осіб, винних у невиконанні положень колективного договору, притягати до відповідальності згідно з чинним законодавством.

   11.1.4. Контроль за виконанням Договору здійснюється спільною комісією сторін (додаток   10)

  Колективний договір підписаний у трьох примірниках, які зберігаються у кожної із сторін та по місцю повідомної реєстрації.

        За дорученням колективу договір підписали:

Директор школи                                    Уповноважений представник  трудового колективу                            

__________ Світлана КОХАНЮК             __________ Тетяна АНТИКАЛО

 « 12 » травня 2022 pоку                                     « 12 » травня 2022pоку

                                                                            

                                                   Додаток № 1                                

до колективного договору між адміністрацією Милятинської початкової школи  та уповноваженим представником трудового колективу                                                                                                                                       на 2022- 2025  роки

Перелік посад працівників з ненормованим робочим днем, які мають право на додаткову відпустку

з/п

Назва посади

Тривалість додаткової

відпустки в календарних

днях

1

Директор школи

3

Директор школи                                    Уповноважений представник  трудового колективу                            

__________ Світлана КОХАНЮК              __________ Тетяна АНТИКАЛО

 М. П.                                                           

Додаток № 2                                

до колективного договору між адміністрацією Милятинської початкової школи  та уповноваженим представником трудового колективу                                                                                                                                       на 2022- 2025  роки

Перелік

професій і посад працівників, які мають право

на щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими

умовами праці

(відповідно до постанови Кабінету Міністрів України

від 13 травня 2003 року № 679)

 №

з/п

Робоче місце

Назва професії та посади

Тривалість додаткової

відпустки в календарних

днях

1

Їдальня

Кухар, який працює біля плити

4

2

Прибиральник службових приміщень, зайнятий прибиранням санвузлів

4

3

3

Помічник  вихователя, зайнятий прибиранням санвузлів

4

      

Директор школи                                    Уповноважений представник  трудового колективу                            

__________ Світлана КОХАНЮК               __________ Тетяна АНТИКАЛО

 М. П.                                                           

                                                       

Додаток № 3                              

до колективного договору між адміністрацією Милятинської початкової школи  та уповноваженим представником трудового колективу                                                                                                                                       на 2022- 2025  роки

                             

                                                 

Директор школи                                                 Уповноважений представник                                                                                                     трудового колективу

__________ Світлана КОХАНЮК                   __________ Тетяна АНТИКАЛО

 М. П.                                                           

ПОЛОЖЕННЯ

про надання педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди за сумлінну працю,  зразкове виконання службових обов’язків

1.Загальні положення

    1. Положення складене на підставі абзацу дев’ятого частини першої статті 57 Закону України «Про освіту», постанова Кабінету Міністрів України № 898 від 05.06.2000 р., №1222 від19.08.02 р. з метою стимулювання творчої, сумлінної праці, педагогічного новаторства.
    2. Положення поширюється на педагогічних працівників закладу, крім тих, які працюють у закладі за сумісництвом та на умовах погодинної оплати праці.
    3. Щорічна грошова винагорода педагогічним працівникам надається за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків за умови досягнення ними успіхів у вихованні дітей, навчанні, методичному забезпеченні, відсутності порушень виконавчої та трудової дисципліни. Здійснюється в межах загальних коштів, передбачених кошторисом закладу.

Розмір щорічної грошової винагороди не може перевищувати одного посадового окладу  (ставка заробітної плати) з урахуванням підвищень.  

  1. Умови та показники роботи для надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам
    1. Умовами для розгляду питання про надання педагогічному працівнику щорічної грошової винагороди є:
  • Добросовісне ставлення до своїх функціональних обов’язків;
  • Дотримання вимог законодавства про працю, правил з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони, правил внутрішнього трудового розпорядку та інших нормативно правових актів, що регламентують трудову діяльність;
  • Постійне підвищення професійного рівня, педагогічної майстерності, загальної культури;
  • Утвердження особистим прикладом поваги до принципів загальнолюдської моралі, справедливості, доброти, гуманізму, працелюбності, поміркованості та інших доброчинностей;
  • Виховання у дітей та молоді поваги до батьків, жінки, старших за віком, народних традицій та звичаїв;
  • Додержання педагогічної етики, моралі, гідності учня;
  • Захист учнів від будь-яких форм фізичного впливу або психічного насильства, запобігання вживання алкоголю, наркотиків, інших шкідливих звичок.
    1. Педагогічним працівникам надається щорічно грошова винагорода за такі показники у роботі:
  • висока результативність у навчанні і вихованні молоді, підготовку та участь учнів, студентів, молоді у міських, районних, обласних і республіканських предметних олімпіадах, творчих і наукових конкурсах;
  • використання ефективних форм і методів навчання та виховання, педагогічне новаторство, впровадження передового педагогічного досвіду і новітніх технологій навчання;
  • проведення ефективної позакласної роботи з учнями, розвиток їх здібностей та нахилів;
  • організація спільної роботи педагогічної і батьківської громадськості щодо покращення навчання і виховання учнів;
  • активна громадська робота тощо.

Критерії

оцінювання роботи педагогічних працівників закладу при розподілі винагороди за сумлінну працю

  1. Виконання функціональних обов’язків:
  • рівень проведення уроків, години спілкування, виховних заходів;
  • відповідальність за збереження майна, чистоту і порядок у навчальному кабінеті під час уроків, гурткової роботи, дотримання вимог техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежної охорони;
  • підготовка учні до участі в олімпіадах, конкурсах, змаганнях та їх результативність;
  • культура спілкування (педагогічний такт, уміння вести діалог).
  1. Виконавська дисципліна:
  • своєчасний прихід на роботу;
  • якість чергування по школі;
  • своєчасна здача звітів, планів, журналів тощо;
  • своєчасне проходження медичного огляду;
  • присутність на педагогічних радах, нарадах, організаційних засіданнях.
  1. Методична робота:
  •  участь у роботі методичних об’єднань;
  • участь у загальношкільних методичних заходах (педради, семінари, предметні тижні (декади));
  • участь у загальноміських методичних заходах;
  • проведення відкритих уроків, позакласних заходів;
  • підготовка узагальнених матеріалів.
  1. Виховна робота:
  • участь класу у загальношкільних та загальноміських заходах;
  • робота з батьками;
  • проведення роботи з учнями щодо збереження шкільних підручників;
  • індивідуальна робота з учнями, що потребують особливої уваги;
  • позакласна робота з предмету (гуртки, факультативи тощо).
  1. Ведення ділової документації:
  •  журнали класні, гурткової та факультативної роботи;
  • календарно-тематичні плани,  плани виховної роботи;
  • особові справи учнів.

Порядок надання щорічної винагороди

3.1. Грошова винагорода відповідно до цього положення призначається педагогічним працівникам на підставі наказу директора закладу.

Конкретний розмір грошової винагороди кожному педагогічному працівнику встановлюється за погодженням з профспілковим комітетом в залежності від його особистого внеску в підсумки діяльності навчального закладу.

3.2. Нарахування і виплата грошової винагороди проводиться централізованою бухгалтерією органу управління освіти.

3.3. Щорічна винагорода виплачується у певному розмірі педагогічним працівникам, які працювали весь навчальний рік і не допускали недоліків та порушень, за які регламентовано зниження розміру або позбавлення грошової винагороди згідно частини третьої  зазначеного положення.

3.4. Щорічна винагорода може бути виплачена пропорційно відпрацьованого часу працівникам, які не відпрацювали повний навчальний рік з поважних причин:

а) У випадку звільнення з роботи у зв’язку із:

  • виходом на пенсію;
  • встановлення групи інвалідності, що перешкоджає працювати за фахом;
  • вступом до навчального закладу;
  • переходом на виборну посаду;
  • переведення в іншу установу;

б) Знаходженням у відпустці:

  • у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

в) У випадку повернення на роботу на протязі року у заклад у зв’язку із:

  • закінченням роботи на виборних посадах;
  • закінчення відпусток, зазначених у частині «б» даного пункту;
  • зняття інвалідності;
  • прийняття на роботу за переводом.

3.5.  Педагогічні працівники, які не відпрацювали повний календарний рік і звільнились з роботи з підстав, незазначених у пункті 3.4. даного положення, втрачають право на щорічну  грошову  винагороду.

                                                       

Додаток № 4                              

до колективного договору між адміністрацією Милятинської початкової школи  та уповноваженим представником трудового колективу                                                                                                                                       на 2022- 2025  роки

                             

                                                 

Директор школи                                    Уповноважений представник  трудового колективу                            

__________ Світлана КОХАНЮК                   __________ Тетяна АНТИКАЛО

 М. П.                                                           

ПОЛОЖЕННЯ

про преміювання працівників навчального закладу

  1. Загальні положення преміювання

1.1. Положення складене на підставі підпункту «в» пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України «Про оплату праці працівникам на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівникам установ, закладів та організації окремих галузей бюджетної сфери», підпункт 5 пункту 4 наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.05 р. № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» відповідно до їх особового внеску в загальні результати праці.

1.2. Положення поширюється на всіх членів трудового колективу, крім керівника закладу освіти  (абзац 2 підпункту 5 пункту 4 наказу Міністерства освіти  і науки України від 26.09.05р. № 557).

   1.3.   Преміювання має за мету забезпечити єдність інтересів працівників усіх категорій для досягнення високих результатів роботи як окремого працівника,  так і всього колективу закладу освіти.

    1. Працівники преміюються за умови належного виконання покладених на них обов’язків, поліпшення якості роботи, виконавчої дисципліни, досягнення результатів у освітньому  процесі. 
    2. Преміювання працівників здійснюється за рахунок коштів фонду оплати праці (рахунок економії фонду заробітної плати).

  1. Умови для преміювання працівників

2. 1. Умовами для розгляду питання про преміювання працівників є їх:

  • сумлінне виконання своїх функціональних обов’язків;
  • дотримання Правил внутрішнього трудового розпорядку;
  • дотримання безпечних умов праці та виробничої санітарії.

2. 2 . Крім того премії виплачуються працівникам закладу:

  • до ювілейних і пам’ятних дат з урахуванням стажу роботи у закладі;
  • до державних свят та професійного свята;
  • за виконання окремих доручень;
  • за вагомі внески у роботу закладу.

  1. Порядок преміювання

3. 1. Загальна сума виплат премій не може перевищувати суму коштів, визначених на ці цілі кошторисом.

3. 2. Преміювання надається на підставі наказу директора закладу.

3. 3. Конкретний розмір премії кожному працівнику встановлюється за погодженням з уповноваженим представником трудового колективу.

3. 4. Розмір премії за п. 2. 1. Кожному встановлюється у процентному співвідношенні   до його посадового окладу (ставки). Розмір премії за п. 2. 2. встановлюється у суму, незалежно від розміру посадового окладу (ставки). При цьому, премія до державних свят та професійного свята призначається у однаковій сумі усім членам трудового колективу за винятком керівника.

3.5. Нарахування і виплата грошової винагороди  провадиться централізованою бухгалтерією органу управління освітою.

3.6.  Працівникам, які звільнилися впродовж року без поважних причин, а також тим, вихід на пенсію, вступ до навчального закладу, встановлення групи інвалідності, народження дитини, переведення в інший заклад освіти, з інших поважних причин, премія нараховується пропорційно відпрацьованого часу.

                                                      

Додаток № 5                             

до колективного договору між адміністрацією Милятинської початкової школи  та уповноваженим представником трудового колективу                                                                                                                                       на 2022- 2025  роки

                             

                                                     

                                                                 Перелік

робіт, при виконанні яких працівник має право на підвищення оплати

з/п

Перелік робіт з несприятливими умовами праці

Розмір доплати у відсотках до окладу ( ставки)

1.

Кухар, який постійно працює біля плити

6%

Прибиральник  службових  приміщень,прибирання приміщень з використанням дезінфікуючих засобів

10%

Робота в нічний час (з 22.00 год. вечора до6 год. ранку)

30%

Помічник вихователя, прибирання приміщень з використанням дезінфікуючих засобів

10%

Директор школи                                    Уповноважений представник  трудового колективу                            

__________ Світлана КОХАНЮК                  __________ Тетяна АНТИКАЛО

 

М. П.                                                           

                                                       

                                                       

Додаток № 6                              

до колективного договору між адміністрацією Милятинської початкової школи  та уповноваженим представником трудового колективу                                                                                                                                       на 2022- 2025  роки

                             

Перелік професій і посад з шкідливими і небезпечними умовами праці,

а також пов’язаними із забрудненням, робота на яких дає право

на безоплатне забезпечення спецодягом,

спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту

з/п

Назва посади

Найменування спецодягу, спецвзуття та інших заходів захисту

 Строк експлуатації, місяців

1.

Двірник

Рукавиці

4 місяці

2.

Робітник з обслуговування

Рукавиці

Распіратор  пило- захисний

4місяці

12 місяців

3.

Техпрацівник

Халат

Рукавиці

12 місяців

4 місяці

Директор школи                                    Уповноважений представник  трудового колективу                            

__________ Світлана КОХАНЮК                  __________ Тетяна АНТИКАЛО

 

М. П.                                                           

Додаток № 7,8                              

до колективного договору між адміністрацією Милятинської початкової школи  та уповноваженим представником трудового колективу                                                                                                                                       на 2022- 2025  роки

                             

Перелік

професій і посад працівників, робота на яких пов’язана із забрудненням

і яким безкоштовно видається мило на туалетні

та санітарно-гігієнічні потреби

(грамів на місяць для однієї особи)

з/п

Назва посади

Кількість грамів на місяць

Для туалетних потреб

Для санітарно- гігієнічних потреб

1.

Прибиральник службових приміщень

150 г

100 г

2.

Робітник, зайнятий обслуговуванням приміщень і споруд

150 г

100 г

3.

Спеціалісти навчальних закладів

-

200 г

4.

Інші професії і посади, робота на яких пов’язана із забрудненням

-

150 г*

*мило видається за нормами відповідно до нормативно правових актів про охорону праці 5 г на добу для однієї особи, але не більше 150 г на місяць.

Даною нормою передбачено мило господарче 72%, яке відпускається на санітарно- гігієнічні потреби у місця загального користування.

Директор школи                                    Уповноважений представник  трудового колективу                            

__________ Світлана КОХАНЮК                   __________ Тетяна АНТИКАЛО

М. П.                                                                                                                   

Додаток № 9                              

до колективного договору між адміністрацією Милятинської початкової школи  та уповноваженим представником трудового колективу                                                                                                                                       на 2022- 2025  роки

                             

Комплексні заходи щодо досягнення встановлених

нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого

середовища, підвищення рівня охорони праці, запобігання

випадкам виробничого травматизму, професійним

захворюванням і аваріям

з/п

Назва

заходів

(робіт)

Вартість

робіт, тис.

грн.

Ефективні-

сть заходів

Строк вико­нання

Відпові­дальні за виконання

план

факт

плану­ється

досяг­нуто

1

2

3

4

5

6

7

8

1

Проведення атестації робочого місця кухаря

500грн

До 01.09.

2022

Директор школи

2

Забезпечення школи нормативно-технічною документацією ОП, ТБ, пожежної безпеки, виробничої санітарії, відповідними інструкціями

150 грн

Щорічно до 01.09

Директор школи

3

Розробляти і реалізовувати плани реконструкції або вивід експлуатації виробничих будівель та споруд, які за своїм станом не відповідають вимогам ОП і у випадку аварії можуть становити загрозу для життя

200грн

Згідно річного плану роботи

Директор школи

4

Забезпечити пожежну безпеку в закладі. Проводити щорічну перевірку вогнегасників.

100грн. за нав.кош.

Щорічно до 01.09.

Директор школи робітник по обслуго-вуванню

5

Активізувати профілактичну та роз’яснювальну роботу серед батьків та учнів щодо попередження епідеміологічних ускладнень з найбільш поширених інфекційних захворювань (туберкульозу, педикульозу, вірусного гепатиту, гельмінтозів, венеричних захворювань, наркоманії та СНІДу) шляхи проведення бесіди та спеціальних занять, батьківських зборів.

Постійно

Практичний психолог

6

Контроль якості питної води

Постійно

Директор школи

7

Розробляти план заходів щодо проведення сезону безпеки на водоймах

Директор школи

8

Забезпечити обладнанням робочих місць сторожів згідно  вимогами діючих нормативних актів з ОП.

150 грн.

Впродовж року

Директор школи

10.

Призначити у кожному кабінеті відповідальних за ОП, ТБ, пожежної безпеки та виробничої санітарії.

Щорічно

до 01.09

Директор школи

11.

Проводити з працівниками та учнями школи інструктаж вступний, первинний, повторний, цільовий на робочому місці

Впродовж року

Відповіда-льна особа

12.

Забезпечити своєчасне та якісне прибирання шкільних приміщень техперсоналом школи, використання дезінфікуючих засобів.

200 грн. за наяв. кошт.

Постійно

Директор школи

13.

Організовувати чергування вчителів та учнів у школі.

Постійно

Директор школи

14.

Здійснювати медичний огляд учнів, забезпечувати медичний огляд вчителів.

Щорічно

Директор школи, батьки

15.

Забезпечити  перегляд діючих інструкцій з ОП.

Щорічно до 01.09

Директор школи

Директор школи                                    Уповноважений представник  трудового колективу                            

__________ Світлана КОХАНЮК                  __________ Тетяна АНТИКАЛО

 М. П.                                                           

Додаток № 10                              

до колективного договору між адміністрацією Милятинської початкової школи  та уповноваженим представником трудового колективу                                                                                                                                       на 2022- 2025  роки

Склад робочої комісії з контролю за виконанням колективного договору

з/п

П. І. Б.

Посада (професія)

Від Власника

1.

Коханюк Світлана Іванівна

Директор школи

2.

Море Марія Кіндратівна

Вчитель

Від уповноваженого представника

трудового колективу

1.

Антикало  Тетяна Андріївна

 Практичний психолог

2.

Кухарчук Тетяна Василівна

Вчитель

3.

Янчишина Сніжана Василівна

Кухар

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.